2003 - 2023

                           

 

 

Již téměř 20 let se věnuji chovu těchto dvou  nádherných plemen - labradorského a  zlatého retrívra.

Za tuto dobu jsem svým milovaným pejskům zcela podřídila celý svůj život.

Nikdy nepřestanu být vděčná za to, že zrovna můj sen se mohl stát skutečností, a mohu se s láskou a obrovskou pokorou věnovat něčemu tak krásnému, čím chov psů pro mne je. Za ta léta jsem se svými psy zažila spousty nádherných chvil, plných radosti a štěstí, ale i několik těch moc smutných, které bohužel k tomu všemu také patří...

První retrívr - Labrador Bartík ( Amant od Žárského rybníku ) k nám do rodiny přišel v září 1994, coby pětiměsíční psí kluk. Byl to krásný, světlý pes s vynikající povahou, kterou nás naprosto okouzlil. Byl nejlepším kamarádem celé naší rodiny, věrně nás doprovázel  doslova na každém kroku. Protože jsme bydleli na pražském sídlišti, byl prvních pár let našim jediným pejskem. V roce 1999 přibyla divoška - fenka rotvajlera Jenny ( Lola Cacho ) a o rok později jsme se přestěhovali do malé vesničky na rokycansku. Naši pejsci si mohli mnohem více užívat procházek do krásné přírody, okolních lesů a plavání v rybnících a řece. V roce 2001 jsem si přivezla Elzičku (Elza z Pískovny), která byla mým prvním vlastním pejskem. S Elzičkou jsem začala jezdit na výstavy a zkoušky a později se stala chovnu fenečkou. Byla to krásná, mohutná fenka, se skvělou povahou. Na konci roku 2002 jsem přivezla další překrásnou fenku, maličkou Kelly (Ophelia od Himalájského cedru). Kellynku jsem měla zamluvenou ještě mnohem dříve, než se narodila, bohužel naše společná cesta trvala jen krátce - v březnu 2003 mi Kellynka den po operaci nádoru zemřela v náručí. Byla jsem jejím odchodem zdrcena. Několik měsíců po té přišla souhrou náhod Debbie (Deboram z Leskavy), desetiměsíční vystrašená holčička, která ze své dětství asi nic moc pěkného nezažila. Nic neuměla, všeho se bála, a začátky s ní nebyly úplně jednoduché...přesto jsme všechno zvládly a  z Debbinky byla za pár měsíců perfektně  poslušná fenka a jedna z nejúžasnějších a nejoddanějších psích holek, kterou jsem kdy poznala. I Debbinka s námi  začala jezdit na výstavy, složila zkoušky a vyrostla z ní překrásná fenka. V roce 2004 se stala zakladatelkou mojí chovatelské stanice Kingliness a přivedla na svět krásný vrh po finském psu Tsarodej Taylor Made. Téhož roku i Elza porodila krásná štěňátka po psu Oliver od Himalájského cedru. Oliver - "Ricky", byl bratrem naší malé Kellynky. Vzhledem k tomu, že se u Debbinky později projevilo EIC, další štěňátka už nikdy neměla.  V naší rodině (u mého tatínka), zůstala z každého vrhu jedna fenečka - A Snow White Rose "Niky" a Brittany Magic  "Digi" - obě jako rodinní pejsci. Obě tyto fenečky jsou už bohužel v psím nebi. Bartík, Debbinka i Elzička byli úžasní pejsci a perfektní parťáci mého malého syna. Moje milovaná Debbinka zemřela náhle v roce 2008, o rok později nás opustil i náš rodinný miláček Bartík, který se dožil  ve zdraví krásného věku 15,5 let... V roce 2012 jsme si přivezli našeho prvního Zlatého retrívra - fenku Berušku (Baileys White Magic Snowflake), a na začátku roku 2013 fenku Labradorského retrívra - Lussinku (Follow Moon Pearl Essention of Life). Dnes už s námi sdílí domov i jejich dcerky - Beautynka, Katty a Daisy, které budou provázet první krůčky naší malé dcerky Elišky, stejně jako provázeli tenkrát Debbinka, Elzička a Bartík našeho, dnes již patnáctiletého Péťu.

Kromě pejsků máme ještě nalezeného kocourka a dvě kobylky.

Tolik něco z minulosti naší i našich milovaných pejsků.        

 

Cílem naši chovatelské stanice je odchovávat kvalitní, zdravé, exteriérově vynikající jedince s typickou povahou a velkou chutí do práce. 

Kromě klubem daných zdravotních testů, jsou naši psi testovaní na nepovinné genetické vady, jakými jsou PRA-prcd, PRA_1 & PRA_2, ICT-A u GR a PRA-prcd, EIC, CNM a HNPK u LR, jejichž výsledky se vždy řídíme a tak se u nás nikdy nenarodí štěňátko postižené některou z těchto chorob.

Všichni naši pejsci jsou krmeni kvalitními granulemi.

Chováme jen na zdravých fenách a kryjeme kvalitními zahraničními plemeníky, nebo importovanými psy.

 

Snažíme se jít cestou kvality, nikoli kvantity.

 

Štěňátka od nás odchází perfektně socializovaná, odchována v celodenním kontaktu a zvyklá na běžný ruch domácnosti, na ostatní psy a kočky.

I když jsme moc rádi, když se štěňátko od nás zapojí do chovu nebo je prezentováno na výstavách či zkouškách, není to naši proiritou.

Sami mnohem raději než na výstavách trávíme čas s našimi pejsky u vody či na procházkách v přírodě, a tak je pro nás nejdůležitější to,

aby naše štěňátko prožilo krásný a spokojený život v co nejbližším kontaktu se svými páníčky.

Věříme, že naše štěňátka Vám budou stejně úžasnými kamarády, jakými jsou nám všichni naši pejsci.